Gerçek anlamda yenilikçi ürünler dünyaya damgasını vurur, gezegene değil.

2019 İlerleme Raporu’nu görüntüleyin (PDF)

Düşük çevresel etki. Yüksek performansın yeni standardı.

Apple ürünlerinin yapabildikleri şeyler ne kadar inovasyon içeriyorsa, ürünlerin hangi malzemelerden ve nasıl yapıldıkları da bir o kadar inovasyon içeriyor. Mesela yeni MacBook Air ve Mac mini. Kasaları %100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretiliyor. Hem de sağlamlıktan ve yüzey kalitesinden hiç ödün verilmeden. Birçok açıdan, en gelişmiş ürünler gerçekten de çevresel etkisi en düşük olanlar.

%100 geri dönüştürülmüş alüminyum kullanabilmek için yepyeni bir alüminyum icat etmemiz gerekti.

İçten dışa, daha fazla geri dönüştürülmüş malzeme.

Daha az güç harcayan daha güçlü ürünler.

Sizin için de çevre için de güvenli olduğu test edildi.

Çok uzun ömürlüolması için tasarlandı.

Aygıtınıza her zaman güvenmek istersiniz. Bu yüzden onu yıllara meydan okuyacak ve daha fazlasına hazır olacak şekilde tasarlıyoruz. Her Apple ürünü dayanıklı malzemelerden üretiliyor, düzenli işletim sistemi güncellemeleriyle destekleniyor ve beklenmedik bir şey olursa güvenebileceğiniz 5000’den fazla Apple sertifikalı onarım merkezinden oluşan geniş bir ağ size hizmet vermeye hazır halde bekliyor. Çünkü aygıtınızı ne kadar uzun süre kullanırsanız gezegen için o kadar iyi.

Güvenilirlik Testi Laboratuvarı.Aygıtlara sizden çok daha sert davranır.

Suyadayanıklılıktayeni biraşama.

En özenli onarım.Apple sertifikalı onarım.

Eski aygıtınıza yeni özellikler kazandıran iOS güncellemeleri.

Aygıtınızı geri dönüştürün,içerdiği malzemeler yeniden kullanılsın.

Ona veda etme zamanınız gelmiş olsa bile aygıtınızın hâlâ dünyaya katacağı şeyler olabilir. Eski aygıtınızı ücretsiz olarak geri dönüştürmenize yardımcı olmaya hazırız.3 Değerli malzemelerin yeniden kazanılması ve kullanılması için aygıtınızı yedekleyip içerdiği verileri silin ve onu geri dönüşüm iş ortaklarımızdan birine gönderin yeter. Bir gün, %100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilen bir MacBook Air kasasında bile kullanılabilir.

Geri dönüşüm hakkında daha fazla bilgi edinin

Ürününüzünçevre karnesi.

Her aygıt, karbon ayak izimiz üzerindeki etkisine ve malzemelerinin ne kadar çevre dostu ve güvenli olduğuna göre değerlendiriliyor.

Apple’ın çevre misyonu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yaklaşımımız